"SAĞLIKLI YAŞAMANIZ İÇİN"

ÖZGEÇMİŞ

HAKKIMDA

1971 doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi İzmir’de tamamladım. 1989 yılında Akdeniz Üniversitesinde Tıp eğitimime başladım. 1996 yılında tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Kastamonu ili İnebolu ilçesinde 2 yıl mecburi hizmetimi yaptım.

1999 yılında  İzmir Basınsitesi Rehabilatasyon ve Yaşlı Bakım Merkezinde 6 yıl hekimlik görevini sürdürdüm. 2005 yılnda İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimlik bölümünde ihtisasa başladım. 2008 yılında Aile Hekimi Uzmanı olarak Kütahya ili Simav ilçesinde 1.Nolu sağlık ocağında ve Simav Doç.Dr.İsmail Karakuyu hastanesinde mecburi hizmet görevi yaptım. 2011 yılında Manisa ili Ahmetli İlçe Devlet hastanesine atandım.

17 yıllık doktorluk mesleğimde modern tıbbın tedavilerde, sadece belirtilerin ortadan kaldırılmaya çalışılması ve kalıcı tedavi seçeneklerinin olmaması dikkatimi çekti. Bizler geleneksel okul tıbbı uygulayıcısı doktor olarak sadece hastalıkların belirtilerini göz önünden kaldırmaya çalışıyor, hastalıkların gerçek tedavilerini sağlayamıyorduk. Klasik tıp öğretileri içindeki teşhis yaklaşımları ve tedavi uygulamalarının yetersizliğinin verdiği rahatsızlıklarla 2011 yılından itibaren "Tamamlayıcı Tıp" alanlarında çalışmalar yapmaya başladım. Türkiye'de Nöralterapi (www.noralterapi.org) biliminin kurucusu ve Nöralterapi derneği başkanı Prof.Dr.Hüseyin Nazlıkul'un önderliğinde tamamlayıcı tıpla tanıştım.

Bilimsel Nöralterapi Derneği, Bilimsel Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Tıbbı Derneği, Bilimsel Akupunktur ve Regülasyon Derneği, Medikal Ozon Derneği, Tıbbi Ozon Derneği  kurs, Proloterapi Derneği seminer, pratik uygulama, sempozyum ve kongrelerine katıldım.

2014 yılında hastalarıma daha güvenli ve etkili gelişmiş tedaviler sunabileceğim özel kliniğimi kurdum. Halen özel kliniğimde hastalarıma şifa sunmaya çalışıyorum.

2005 yılından beri evliyim.

 

Takvim

Bize Ulaşın:
Bizi Facebookta Takip Edin
Tamamlayıcı TIP
İnsan bedeninin tüm sistemleri uyum içinde çalışıyorsa tam anlamıyla sağlıklı olmaktan söz edilebilir. Çağdaş Tamamlayıcı Tıp yaklaşımında amaç vücudun iç dinamiklerini harekete geçirerek, gerekli iç dengeyi kurmak ve kişileri sağlığına kavuşturmaktır. Tamamlayıcı Tıbbın en önemli özelliği insan bedenine bir bütün olarak bakmasıdır. Amacı hastalıkları yavaşlatmak, tedavi etmek ve aynı zamanda kişinin hastalanmasını da önlemektir. devamı
Tüm Hakları Saklıdır. Uzm. Dr. Mesut Caner YUSUFOĞLU