"SAĞLIKLI YAŞAMANIZ İÇİN"

İnfertilite (Kısırlık)

HASTALIKLAR

İnfertilite (Kısırlık) Tedavisinde Akupunktur ve Nöral Tedavi

Akupunktur ve Nöral Terapi, pek çok sağlık probleminde olduğu gibi kısırlık (infertilite) tedavisi tamamlayıcı tedavi olarak uygulanmaktadır. Vücut akupunkturuna ek olarak, anne karnındaki cenini temsil eden kulak akupunkturu varlığı binlerce yıldan beri bilinen belirli noktalar uyarılır. Böylece, vücudumuzun kendini iyileştirme gücü harekete geçirilerek iyileşme sağlanır.

İnfertilite tedavisinde Akupunktur ve Nöral Terapi Uygulamaları

  • Rahim kan akımını artırır,  endometriumu  (rahim içi dokusu) iyileştirir.

  • GnRH, FSH, LH hormonlarını düzenler, doğal yumurta gelişimini sağlar.

  • Overlerin (yumurtalıkları) dengeli uyarılmasıyla yumurta kalitesini artırır.

  • Tedavi sürecinde stresi, kaygı ve endişeyi azaltır.

  • Rahim kasılmalarını azaltarak embriyonun tutunmasını sağlar.

  • Bağışıklık sistemini dengeleyerek düşük tehlikesini azaltır.

  • Hormonal tedavinin yan etkilerini azaltır.

Akupunktur; fonksiyon bozukluklarını ya da hastalıkları iyileştirmek için vücutta belirli noktaların iğnelerle uyarılmasıdır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından kabul gören akupunktur, olumlu sonuçları kanıta dayalı tıpla ispatlanmış bilimsel bir tedavidir.

Nöral Terapi; prokain şeklinde adlandırılan kısa etkili bir lokal anestetik maddenin kullanıldığı sinirsel, hormonal, hücresel ve psikolojik dengeleme tedavisidir. Ancak Nöral terapi, ilaç tedavisi değildir.

Hastalıklarımızın ve geçmeyen ağrılarımızın temelinde otonom sinir sisteminde biriken hasarlar yer almaktadır. Bu duruma yaşamımız boyunca geçirdiğimiz mikrobik hastalıklar, ameliyatlar, kazalar, fiziksel ve psikolojik travmalar (Bozucu Alanlar) neden olmaktadır.

Bademciklerimiz iltihaplandığında, sinüzit geçirdiğimizde, bazı burun ameliyatları sonrasında veya rahime yönelik cerrahi – endoskopik müdahaleler sonucunda,o bölgede bulunan sinirler etkilenir. Bazı hormonal fonksiyon bozukluklarının sebebi basit ameliyatlar olabilir.

Nöral terapide prokain’in, sinir sistemi ağında ve hücrelerimizde oluşturduğu enerji yükseltici etkisinden faydalanılır. Nöral terapi bu bozuklukları düzelttiği için etkili ve kalıcı bir tedavi sağlar. İlaçlarla sağlanamayan bu etkiyle hastalığı kaynağından tedavi etmek mümkündür.

Tedavi haftada 2-3 seans olarak uygulanır ve ortalama 6 hafta sürer.

Takvim

Bize Ulaşın:
Bizi Facebookta Takip Edin
Tamamlayıcı TIP
İnsan bedeninin tüm sistemleri uyum içinde çalışıyorsa tam anlamıyla sağlıklı olmaktan söz edilebilir. Çağdaş Tamamlayıcı Tıp yaklaşımında amaç vücudun iç dinamiklerini harekete geçirerek, gerekli iç dengeyi kurmak ve kişileri sağlığına kavuşturmaktır. Tamamlayıcı Tıbbın en önemli özelliği insan bedenine bir bütün olarak bakmasıdır. Amacı hastalıkları yavaşlatmak, tedavi etmek ve aynı zamanda kişinin hastalanmasını da önlemektir. devamı
Tüm Hakları Saklıdır. Uzm. Dr. Mesut Caner YUSUFOĞLU